Morpheus Tattoo
 


Piercing

    

     

 

 

Piercing                                                                                         

Tarihte uygulanan piercing ile günümüzde uygulanan arasındaki en büyük fark kişinin kendi seçimi olan dışavurumculuğudur. Daha toleranslı olan günümüz toplumunda insanlar, birçok nedene dayanarak piercing yaptırabilir ve bu nedenler belirli kurallara bağlı değildir. Ayrıca, yapılan piercing sarkmadığı sürece geçici olarak da görülebilir: piercingi çıkararak eski görünüme dönülebilir. Yine de bu uygulama iyice düşünülmeden ve sonuçları hakkında etraflı bilgi almadan yapılmaması gereken önemli bir karardır.  

Deri essiz ve son derece ilginc bir organdir.Bir yetiskinin bedenini kaplayan deri ortalama olarak 3m2 den biraz fazladir ve agirligi tum vucut agirliginin %15 i kadardir.1 cm2 deride milyonlarca hucre,sicak,soguk ve agriyi hissetmek icin binlerce sinir ucu vardir.Ayrica yag bezleri,kil dibi kesecikleri ve ter bezleri derinin parcasidir.Bu karmasik yapiyi besleyen milyonlarca kilcal kan damari da inanilmaz bir sebekeyle deriye yayilmistir.
Ortalama deri kalinligi yine yetiskin bir insanda 2,5mm ye kadar olmakla beraber yer yer cok ince(ornegin goz kapaklarinda)yer yerde el aralari ve ayak tabanlarinda oldugu gibi cok kalindir.
Deri 3 tabakadan olusur.Epidermis,dermis ve deri alti dokusudur.

Doku Hakkında Kısa Bilgi


1-Epidermis;en ust tabakadir.Deriyi olusturan hucreler epidermisin %95 ini olusturur.Ust derinin alti ise yag bezi adi verilen dokudur.Dolayisiyla piercing takisinin uygulanacagi bolge burasidir.
2-Dermis;Epidermisin altindaki tabakaya denir.Derinin %90 ini olusturur.Bu tabakada guclu beyaz lifler ve icinde damarlarin,kas hucrelerinin,sinir hucrelerinin,lenf kanallarinin,kil folukullerinin ve bezlerin bulundugu bu tabaka"asla piercing uygulanmamasi gereken tabakadir"

Takı Bölgeleri


 Kas  -  Göbek  -  Burun -  Dudak -  Kulak -  Dil (Yapmıyorum. Sağlığa etkisi yönünden)